Třískové hospodářství – LANNER

Odstředivky a drtiče na kovové třísky

Výrobce Lanner (www.lanner.de)

Ve strojírenství je stále více aktuální otázka zpracování kovových třísek po obrábění, zejména pak její ekonomická a ekologická stránka. Zájmem každé firmy zabývající se obráběním kovů je snižovat fixní náklady odstředěním třísek a filtrací získaných řezných olejů a emulzí a dále zvyšovat svůj profit prodejem vysušených drobných třísek k dalšímu zpracování v tavících pecích.


Stavebnicové provedení strojů umožňuje navrhnout zákazníkovi optimální řešení pro zpracování těchto odpadů: spínací SPS skříň pro plně automatický 3-směnný provoz, zdvihací a sklopné zařízení pro kontejner, drtič, dávkovací dopravník, odstředivku a další dopravník vysušených třísek do nákladních kontejnerů a sil. LANNER® také navrhuje, vyvíjí a programuje pro každý stroj individální SPS řídící jednotky. To zaručuje, že při provozu všechny systémové komponenty na sebe perfektně navazují.


Výrobce provádí testy drcení a odstřeďování třísek. Po dokončení testu se vystavuje komplexní protokol o zkoušce, včetně doporučení nejvhodnějšího stroje nebo systému LANNER®.
Součástí každé dodávky je kompletní sada dokumentace.
Stroje splňují nejnovější předpisy UVV, VDE, WHG a normy EN.

Skupiny výrobků

obr1

ME – odstředivky s ruční výměnou bubnu

obr upraveny

Odstředivky DS a Paramax

obr3

Drtiče třísek LANNER®

obr4

Kompletní zařízení Vetamat©

obr5

Briketovací lisy LANNER®

obr6

Vacoline a Fluidline

obr7

Dopravníky, síta a sila

odstredivky-a-drtice